Wskazówki dotyczące pielęgnacyji i konserwacji biżuterii

Wskazówki dotyczące pielęgnacyji i 
konserwacji biżuterii


Jak przechowywać biżuterię?


Każdy, kto posiada kolekcję biżuterii jest świadom jak trudne może być czasem utrzymanie ładu w "domowej krainie"  łańcuszków, kolczyków czy pierścionków. Aby pomóc w zachowaniu porządku w biżuterii, mamy kilka praktycznych wskazówek:

Przechowuj Twoją biżuterię w specjalnym pudełku

Przechowując biżuterię w wyznaczonym ku temu miejscu, najłatwiej uniknąć zgubienia poszczególnych elementów w domowych zakamarkach. Chociaż idealnym rozwiązaniem są specjalne pudełka na biżuterię wyłożone odpowiednią tkaniną, można też skorzystać z domowego sposobu. Wystarczy pudełko po butach okleić ładnym papierem, a środek wyłożyć materiałem. 

Zapobiegaj zmatowieniu Twojej biżuterii

Czasami biżuteria matowieje, gdy nie jest używana, zwłaszcza ta srebra i złota. Aby zachować połysk biżuterię, ważne by trzymac ją w suchym i ciemnym miejscu (stąd pudełka sa znakomitym roziwązaniem). Ponad to można dodatkowo stosować specjalne paski zapobiegające matowieniu srebra - umieszcza się je pudełku wraz z biżuterią. Paski AntiTarnish wchłaniją szkodliwe dla biżuterii utleniacze. 

Podróżując, zadbaj o umieszczenie  biżuterii w osobnym opakowaniu 

Podróżowanie może być "niewygodne" nawet dla  biżuterię, dlatego podczas wyjazdu  (prywatnego czy służbowego) dobrze jest używać chociażby etui. Tradycyjne etui (np. na okulary) wykonane jest z tkaniny lub skóry, co zdecydowanie zapobiegnie zniszczeniu biżuterii podczas podrózy. Ponad to zmieści się w każdej, nawet najmniejszej walizce. 

Jak przechowywać rzeczy wpólnie

Nie odłożyć rygorystycznego i srebrzenie razem. Różne metale będą powodować siebie niszczą, blaknięcie i / lub włączyć kolorów. Mają różne miejsca do przechowywania różnych kolorach metali. Najlepiej przechowywać w suchym miejscu. Toaleta nie jest to idealne miejsce ponieważ wilgotność rozrzedza poszycia.
Trzymać z dala od innych perełek biżuterii metalowej, ponieważ mogą one porysować, blakną i odbarwienie swoją perłę.

W trosce o poszycia Gold

pozłacaną biżuterię trzymać z dala od twardych powierzchni. Uderzeniami i zarysowaniami spowoduje, że warstwa złota, aby zetrzeć szybciej. Przechowywać biżuterię pozłacaną w pudełku biżuterii wyłożone aksamitem lub zawiń go w miękkim materiałem, który zapobiega zadrapania. Delikatnie wytrzyj biżuterię pozłacaną wilgotną ściereczką bawełnianą. Pomoże to w celu wyeliminowania wszelkiego brudu i kurzu z akumulacją na powierzchni i noszenie dala warstwę złota. Użyj płynem szmatki biżuterii i delikatnie rozetrzeć biżuterię pozłacaną przywrócić połysk. Można również przyjąć pozłacaną biżuterię do lokalnego jubilera, gdzie mogą zastąpić warstwą złota. Może to być konieczne, jeśli złocenie już zaczął mijać.

Jak czyścić Biżuteria?


Użyj jubilerskie polerowania Ściereczki do najlepszych wyników

Polskie srebro lub złoto za pomocą ściereczki do polerowania biżuterii dla najlepszych rezultatów. Można użyć smukły lub starą pieluchę, ale profesjonalne ściereczki są najlepsze. Zastosowanie tkanek lub ręczników papierowych, gdyż może powodować zadrapania włókien w tych produktach

Oczyść swój Biżuteria z rozwagą
Czyszczenie swoją biżuterię regularnie można zachować to dobrze wyglądać, ale należy być ostrożnym. Można też zakupić czyszczących handlowych od jubilera lub dokonać czyszczenia siebie rozwiązanie. Alkoholem może zdziałać cuda, ale wybielacz może dosłownie zniszczyć biżuterii więc unikać go za wszelką cenę.

Używać ciepłej wody do czyszczenia Biżuteria

Używając ciepłej wody jest najlepiej podczas czyszczenia własną biżuterię. Jak woda może powodować reakcję z płynów czyszczących powoduje przebarwień i srebrem standardowym jest szczególnie wrażliwe na ten problem. W takim przypadku, problem ten można zaradzić poprzez polerowanie i stosowanie zmywacza nalotem.

Unikać czyszczenia Uszkodzona Biżuteria

Nigdy nie czyścić biżuterię, które są uszkodzone, pęknięte lub uszkodzone, ponieważ dodatkowa manipulacja może nasilać lub pogorszyć problem. Jeśli okaże się, że kawałek biżuteria jest uszkodzony, należy go odstawić do naprawy tak szybko, jak to możliwe.


Za I przeciw


Usuń swoje Biżuteria przed kąpielą

Usuń wszystkie biżuterię przed myciem i czyszczeniem. Mydło może powodować film do formy, co wydaje się nudny i obskurne. Poprzez zapobieganie powstawaniu tego filmu natychmiast ograniczyć okazje do serwisu.

Usuń Biżuteria Podczas Zadania

Podczas wykonywania zadań manualnych, zdjąć biżuterię, aby zapobiec uszkodzeniu ciała lub narażenia na działanie substancji chemicznych lub płynów czyszczących. Niektóre zadania, których należy unikać podczas noszenia biżuterii obejmują pracy w kuchni, ogrodnictwo, sprzątanie domu i innych typowych zadań.

Put Jewellery się po stosujące makijaż

Kosmetyki, lakier do włosów, perfumy i opalania mogą zawierać substancje chemiczne, które często mogą uszkodzić biżuterię. Umieszczenie na biżuterię po zastosowaniu tych materiałów będzie ograniczać ekspozycję na biżuterię i ewentualne szkody

Nie należy nosić biżuterii w basenach i Spa

Chlorowane woda może reagować z metali obecnych w biżuterii powodowania zmiany barwy, a nawet uszkodzenia strukturalnego. W wyniku tego, że to dobry pomysł, aby usunąć biżuterię przed wejściem do basenu i spa.

Contact Sport i biżuterii nie mieszać

Twarde ciosy podczas uprawiania sportu może uszkodzić biżuterię nie wspominając zaangażowanych osób. Wszystkie biżuterię należy usunąć przed rozpoczęciem odtwarzania

Usuń nocą

Nie spać z platerowanej biżuterii, nocny potu i dodatkowym ocierają skórę spowoduje poszycie mijać szybciej. Niektórzy ludzie mogą być uczuleni na metalu bazowego (w zależności od pozycji do pozycji, producenta) i mającego pozycję na 24 godzin może spowodować niepożądaną reakcję. Usuń nocą, aby uniknąć reakcji skórnych i wydłużyć cykl życia swoich produktów.

Nie należy czyścić środkami chemicznymi

Poszycie jest o wiele bardziej delikatna niż czystych metali. Oczyścić często, aby utrzymać połysk i usunąć pot i brud, który spowoduje przedmioty zanikać. Za pomocą wilgotnej szmatki (nie bardzo mokra) ręcznik ręka działa dobrze. Przetrzyj delikatnie użyj czysty ręcznik do wyschnięcia. Gdy łańcuchy czyszczące przytrzymaj przez klamrę i nie szarpać na łańcuchu lub grozi krach zapięcie. Na coś z kamieni delikatnie wytrzeć, nie trzeć. Ostrożnie z narożników lub krawędzi, która może złapać ręcznik i uszkodzenie elementu. Nie należy stosować żadnych środków chemicznych do czyszczenia Plated element. Chemikalia znikną poszycie. to najczęstszy problem z przedmiotów blaknięcie.

Inne propozycje, aby wydłużyć żywotność elementów platerowanych
Unikać pływanie, pocenie się i wysokiej wilgotności.
Srebrzenie przyćmił, tak jak 0,925 srebro robi. Przecierać czystą wilgotną szmatką.
Niektóre leki (ciśnienie krwi i cukrzyca, które zauważyłem) spowoduje poszycia zanikać szybciej ta posiada specjalnie prawdziwe dla tonów Rose poszycia.
Niektórzy ludzie są uczuleni na hamulcu wysypki, która zwykle odchodzi po dniu metali nieszlachetnych i może. Jeśli wiesz,